watch video
  • Fundacja PlasticsEurope
  • fundacja reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, działa w ramach ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope z siedzibą w Brukseli. Oddział polski należy do regionu Europy Centralnej z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem, do którego poza Polską, Niemcami, Austrią i Szwajcarią, należą również Węgry, Słowenia, Słowacja oraz Republika Czeska. PlasticsEurope jest jednym z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych, którego centra zlokalizowane są w Brukseli, Frankfurcie, Londynie, Madrycie, Mediolanie i Paryżu. Stowarzyszanie utrzymuje kontakty z europejskimi i krajowymi stowarzyszeniami branżowymi i skupia ponad 100 firm członkowskich, których łączny udział w produkcji wszystkich polimerów wytwarzanych w krajach Unii Europejskiej (EU27), a także w Norwegii, Szwajcarii, Chorwacji i Turcji, wynosi powyżej 90%.

    Europejski przemysł tworzyw sztucznych w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia zasobności w Europie poprzez upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań i podwyższenie standardu życia obywateli oraz umożliwia efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych, a także ochronę klimatu. Ponad 1,6 miliona ludzi pracujących w około 50 000 firm (głównie w sektorze średnich i małych przedsiębiorstw, które zajmują się przetwórstwem) generuje obroty o wartości powyżej 300 mld euro rocznie. Przemysł tworzyw sztucznych obejmuje producentów polimerów – reprezentowanych przez PlasticsEurope, przetwórców – reprezentowanych przez EuPC oraz producentów maszyn – reprezentowanych przez EUROMAP.

    Więcej informacji na stronach internetowych: www.plasticseurope.org www.plasticsconverters.eu www.euromap.org


min

Szczecin

Zapraszam na spotkanie

20 sierpnia

godz. 12 !

marina k. kapitanatu i dworca morskiego (ul. Jana z Kolna).

min
 
min
19 sierpnia 2011

Od jazu na zachodnią Odrę zaczął się jazz !

Po pierwsze, Odra czasami płynie nie do morza, to tzw. cofka!

Po przepłynięciu 40 km czuję się jak po 80. Wiatr i wiry znosiły mnie od jednego do drugiego brzegu. Lubię jazz szczególnie tzw. "fusion". Ostatecznie koło dworca PKP w Szczecinie pod wieczór zgarnął mnie Jakub Szumin - mój kumpel z Federacji Zielonych goszczac mnie u siebie, jak zawsze zaczynając od rumu.

Jutro jeszcze pokajakuję po szczecińskich kanałach kończąc oficjalnie Recykling Rejs w szczecińskiej marinie k. kapitanatu i dworca morskiego (ul. Jana z Kolna).

Zapraszam na spotkanie na godz. 12 !


logo miniatura miniaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiatura