watch video
  • Fundacja PlasticsEurope
  • fundacja reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, działa w ramach ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope z siedzibą w Brukseli. Oddział polski należy do regionu Europy Centralnej z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem, do którego poza Polską, Niemcami, Austrią i Szwajcarią, należą również Węgry, Słowenia, Słowacja oraz Republika Czeska. PlasticsEurope jest jednym z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych, którego centra zlokalizowane są w Brukseli, Frankfurcie, Londynie, Madrycie, Mediolanie i Paryżu. Stowarzyszanie utrzymuje kontakty z europejskimi i krajowymi stowarzyszeniami branżowymi i skupia ponad 100 firm członkowskich, których łączny udział w produkcji wszystkich polimerów wytwarzanych w krajach Unii Europejskiej (EU27), a także w Norwegii, Szwajcarii, Chorwacji i Turcji, wynosi powyżej 90%.

    Europejski przemysł tworzyw sztucznych w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia zasobności w Europie poprzez upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań i podwyższenie standardu życia obywateli oraz umożliwia efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych, a także ochronę klimatu. Ponad 1,6 miliona ludzi pracujących w około 50 000 firm (głównie w sektorze średnich i małych przedsiębiorstw, które zajmują się przetwórstwem) generuje obroty o wartości powyżej 300 mld euro rocznie. Przemysł tworzyw sztucznych obejmuje producentów polimerów – reprezentowanych przez PlasticsEurope, przetwórców – reprezentowanych przez EuPC oraz producentów maszyn – reprezentowanych przez EUROMAP.

    Więcej informacji na stronach internetowych: www.plasticseurope.org www.plasticsconverters.eu www.euromap.org


min

Widuchowa

18.08

min
 
min
18 sierpnia 2011

RZGW Widuchowa - z Bielinka rzut kaczką, a dotarłem pod wieczór.

Dzień plażowy, ale wietrzycho w nos było silniejsze od nurtu i wioseł.
Rano cała wieś zbiegła się nad Odrę, bo robiłem nagranie dla TVP Info, dopiero o 12 dałem nura. Zawiosłowałem do żwirowni, gdzie pompa wyssała kiedyś z dna cios mamuta, później wdrapałem się do Doliny Miłości, gdzie Federacja Zielonych ze Szczecina przywraca to cudo natury, kultury i architektury do lat świetności.


Siedzę sobie i oglądam zachód słońca i przepływające barki. Jutro kierunek Szczecin, zachodnią lub wschodnią Odrą. Zdecyduję rano, bo zachód mi ucieka.

No i uciekł.

przeczytaj notatkę o Dolinie Miłości min

logo miniatura miniaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiatura