watch video
  • Komunikat prasowy: Recykling Rejs na półmetku
  • Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne

    Trwa proekologiczna akcja „Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne”, którą Fundacja PlasticsEurope Polska organizuje wspólnie z podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim. Połowa trasy pokonana – Dominik odbył wiele spotkań i rozmów z mieszkańcami nadodrzańskich miejscowości, namawiając ich do wspólnej troski o czystość rzeki i informując o wartości odpadów z tworzyw sztucznych.

    Wszystkie plastikowe odpady, nawet tak lekkie, jak torebka foliowa, mogą być powtórnie wykorzystane z korzyścią dla środowiska, jeśli tylko zostaną selektywnie zebrane.To jedyny surowiec, który nie tylko można powtórnie przerobić poprzez recykling na nowe wyroby. Można także odzyskać z tego surowca zmagazynowaną w nim energię, wykorzystując go do produkcji paliw alternatywnych, zastępujących tradycyjne paliwa energetyczne. Energia odzyskana z przetworzenia jednej torby plastikowej pozwala np. przez 10 minut oświetlać pokój 60-watową żarówką. Odpady z tworzyw służyć mogą w procesach przemysłowych jako substytut koksu i ropy naftowej, np. jako czynnik redukcyjny przy wytopie stali.

    min

min

Słubice

14.08 Dzień zaczął się o 0.24 kiedy miałem niezłe branie (mógł to być nawet sum gigant).
min
 
min
14 sierpnia 2011

Później zaczęło padać, komary schowały się pod sztormiak, to przelało szalę goryczy (i mojej krwi !), więc schowałem się do namiotu. przyznaję się bez bicia, pospałem, a rano się guzdrałem i z szuwar na wodzie byłem dopiero o 9.

Do Słubic w słońcu, kumulusach, kąpielach na piaszczystych łachach, leniwie dobiłem po 18.
Port schowany, Bosman w Szczecinie, więc rozbiłem się na trawie. Jeszcze wyskoczyłem na deptak na mientusa.

To była cudowna odrzańska niedziela.

Jutro na 11.00 zaprosiłem media, a potem spływam za Kostrzyn n. Odrą

logo miniatura miniaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiatura