watch video
  • Odzysk energii
  • Odzysk energii oznacza spalanie odpadów z tworzyw sztucznych z równoczesnym produkowaniem energii do celów wytwarzania elektryczności, pary wodnej lub na potrzeby ogrzewania. Odzysk energii jest szczególnie wskazany w przypadku zmieszanych i/lub zanieczyszczonych frakcji odpadów z tworzyw sztucznych.Także i w tym przypadku stosuje się zarówno zmieszane odpady z gospodarstw domowych, jak i pochodzące z unieszkodliwiania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz pojazdów wycofanych z eksploatacji. Przykładami takich instalacji są spalarnie odpadów komunalnych, jak np. wiedeńska spalarnia odpadów znajdująca się w centrum miasta, a także cementownie oraz zakłady przemysłu papierniczego (produkcja celulozy i wiskozy).

    Problem krajów szybko rozwijających się stanowi wzrastająca ilość odpadów, a co za tym idzie problem ich zagospodarowania i składowania. Wzrost gospodarczy nie może prowadzić zwiększania ilości odpadów z tworzyw sztucznych składowanych na wysypiskach śmieci.

  • zobacz film:

  • imgturysta/flash/Plastikowe_odpady_-_odzyskaj_energie.flv

min

Cigacice!

12.08 Dokajakowałem tu dziś.

min
 
min
12 sierpnia 2011

Ledwo co zacumowałem koło Dominika (zdjecie na górze przestawia jacht nazwany moim? imieniem)...

skumplowałem się z Bosmanem Portu, który z synami ugościł mnie w swoim domku. Nie cierpią śmieci w Odrze, więc mamy za co wznosić odrzańskie toasty !

Dzisiaj towarzyszyło mi (i ja im) 20 kajakarzy. Miałem dobrą okazję do poedukowania.
Chłonęli !
 
Odra cudowna !
Jutro popłynę za Krosno Odrzańskie!
logo miniatura miniaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiatura