watch video
  • Odzysk energii
  • Odzysk energii oznacza spalanie odpadów z tworzyw sztucznych z równoczesnym produkowaniem energii do celów wytwarzania elektryczności, pary wodnej lub na potrzeby ogrzewania. Odzysk energii jest szczególnie wskazany w przypadku zmieszanych i/lub zanieczyszczonych frakcji odpadów z tworzyw sztucznych.Także i w tym przypadku stosuje się zarówno zmieszane odpady z gospodarstw domowych, jak i pochodzące z unieszkodliwiania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz pojazdów wycofanych z eksploatacji. Przykładami takich instalacji są spalarnie odpadów komunalnych, jak np. wiedeńska spalarnia odpadów znajdująca się w centrum miasta, a także cementownie oraz zakłady przemysłu papierniczego (produkcja celulozy i wiskozy).

    Problem krajów szybko rozwijających się stanowi wzrastająca ilość odpadów, a co za tym idzie problem ich zagospodarowania i składowania. Wzrost gospodarczy nie może prowadzić zwiększania ilości odpadów z tworzyw sztucznych składowanych na wysypiskach śmieci.

  • zobacz film:

  • imgturysta/flash/Plastikowe_odpady_-_odzyskaj_energie.flv

min

Nowa Sól

Z dzikiego mstarorzecza do najładniejszej nadodrzańskiej mariny w Nowej Soli

min
 
min
11 sierpnia 2011

- to dzisiejszy odcinek.

Wczoraj w podmokłym lesie witały mnie komary, dziś prezzydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, TVP Zielona Góra i lokalne media.

Po wspólnej konferencji prasowej zwiedziłem port - to doskonalszy przykład jak moża nad Odrą i dla Odry rozwiązać turystyke i chronić Srodowisko.

Śmieci nie widzę, ludzie przemili,
wiwat Nowa Sól!

Jutro Cigacice!

logo miniatura miniaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiatura