watch video
  • Recykling mechaniczny
  • Recykling mechaniczny - oznacza mechaniczne rozdrabnianie zużytych tworzyw sztucznych do postaci regranulatu lub recyklatu nadających się do ponownego przetworzenia. Struktura chemiczna pozostaje praktycznie niezmieniona. Rozdrobnione do niewielkich rozmiarów plastikowe cząstki są czyszczone i rozdzielane na różne frakcje. Recykling mechaniczny stosuje się jeśli odzyskiwane tworzywa są czyste i jednorodne. Dobrym przykładem takiego procesu jest recykling mechaniczny zużytych butelek PET, folii przemysłowych z poliolefin czy ram okiennych z PVC. Duże ilości materiału o dobrej jakości, który nie uległ w czasie użytkowania jakiejkolwiek degradacji, można uzyskać poprzez odpowiednio zorganizowany system selektywnej zbiórki, a wówczas recykling mechaniczny będzie opcją ekonomicznie uzasadnioną.
  • zobacz film: Plastikowe odpady materiał do recyklingu

  • imgturysta/flash/plastikowe_odpady_-_material_do_recyklingu.flv

min

Brzeg Dolny

Towarzyszyły mi zimorodki, czaple siwe, mewy i orzeł bielik. Praktycznie cały brzeg porośnięty łęgami, olsami i grądami - to europejska dżungla !

min
 
min
08 sierpnia 2011

Towarzyszyły mi zimorodki, czaple siwe, mewy i orzeł bielik. Praktycznie cały brzeg porośnięty łęgami, olsami i grądami - to europejska dżungla

logo miniatura miniaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiatura
miniatura miniaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiaturaminiatura